Отборите на Крумовград и Ботев Враца играят при резултат 1:0 в първи

...

НА ЖИВО: Крумовград - Ботев Враца 1:0

Отборите на Крумовград и Ботев Враца играят при резултат 1:0  в първи мач от 13-ия кръг на efbet Лига. Даниел Милянович изведе напред домакините в 24-ата минута на дуела.

Врачани започнаха мощно срещата. В 3-ата минута Спас Георгиев бе изведен зад отбраната на домакините, след което нанесе диагонален удар, който обаче бе отразен от Янко Георгиев. Веднага бе вдигнат и флага за засада. Минута след това Марко Мажуга завоюва доста пространство, настройки си топката на десния крайник и стреля от отдалеченост. Стражът на Крумовград обаче още веднъж се оправи.

В 13-ата минута Ботев Враца получи следващ корнер. Луиз Соарес отклони топката с глава на близката греда, само че нямаше кой от съотборниците му да я прати във вратата.

Седем минути след това дойде първата по-добра офанзива на Крумовград, която приключи с центриране на Джеферсон отляво. Александър Колев се опита да стреля с глава, само че бе блокиран. Домакините имаха искания за дузпа поради допиране с ръка.

В 24-ата минута Алекс Колев получи от Октай Юсеин, само че не пое топката добре и трябваше да се пребори с неприятелски бранител, с цел да я резервира в владеене на Крумовград. Даниел Милянович внимаваше в наказателното и се възползва от обстановката, с цел да изстреля топката в мрежата на Ботев Враца за 1:0.